alebo pre koho sú zelené a superpotraviny vhodné?

zelené potraviny či superpotraviny vhodné aj pre mňa? Na čo mi pomôžu? A pomôžu mi vôbec? Toto sú veľmi časté otázky, ktoré si ľudia kladú vo chvíli, keď sa dozvedia o zelených potravinách či superpotravinách. Na nasledujúcich príkladoch Vám ukážeme rôzne typy ľudí, ktorí si produkty obľúbili, pomohli im a následne sa stali pravidelnými konzumentmi.
Prevencia

Bežný človek pre skvelú prevenciu

Na prvý pohľad sa môže zdať, že zelené potraviny a superpotraviny konzumujú iba ľudia so zdravotnými komplikáciami, abnormálnym fyzickým vyťažením, budúce či súčasné mamičky a tak podobne. Zdanie ale niekedy klame. A toto je práve ten prípad. Chcete si dopriať mäso? Občas zájdete na pivo? Nejete ovocie a zeleninu dostatočne často? Nevyznávate práve príliš zdravý životný štýl? Nevadí. Nemusíte sa kompletne meniť. Stačí urobiť malé krôčiky na to, aby ste sa dožili vysokého veku bez zdravotných komplikácií. Buď môžete začať cvičiť, pravidelnejšie konzumovať ovocie a zeleninu alebo si môžete dopriať koktail či pokrm zo superpotravín. Uvidíte, telo Vám čoskoro poďakuje.

Zdravotné problémy

Osoby so zdravotnými problémami

Zelené potraviny a superpotraviny sú tiež obľúbené u ľudí, ktorí majú zdravotné problémy rôzneho rázu (chronické problémy či akútne). Keďže nejde o lieky, ale o prírodné produkty, môže ich konzumovať prakticky ktokoľvek vrátane malých detí, mužov, žien a sú tiež obľúbené aj u starších ľudí. Nezriedka kedy sú tiež odporúčané samotnými lekármi ako vhodný doplnok k štandardnej liečbe. Ďalšia podstatná výhoda je, že sú 100% prírodné – teda pre telo ľahko stráviteľné a komplexne využiteľné. Nemôže teda dôjsť (respektíve u tých kvalitných nie), že by ich telo vylúčilo, ako to často býva u rôznych vitamínov zakúpených v lekárňach.

Ženy v období tehotenstva

Ženy v období tehotenstva

Jedným z typických konzumentov našich produktov je mladá žena, ktorá sa chystá na najkrajšie obdobie svojho života – rodičovstvo. V tej súvislosti sa snaží urobiť všetko pre to, aby mala zdravé bábätko – zdravo je, nepije alkohol, nefajčí, relaxuje a konzumuje zelené potraviny a superpotraviny. Tie z tela odstraňujú škodliviny, ktoré sa tam niekoľko rokov usadzovali. Cieľom je, aby celý priebeh tehotenstva bol bez komplikácií a narodil sa nový, zdravý a silný človiečik. Ďalší užívateľ zelených a superpotravín je typovo veľmi podobný. Konkrétne sa jedná o ženu, ktorá tehotná už je, poprípade novo porodila a začala dojčiť. Vďaka veľmi vysokej nutričnej výživovej hodnote, antioxidačným a regeneračným účinkom sa zelené potraviny a superpotraviny odporúčajú konzumovať aj v týchto prípadoch. Zaistí sa tým dostatok živín pre mimi, vďaka čomu bude zdravé, silné a menej náchylné na chronické aj akútne choroby.

Osoby s problematickou pokožkou

Osoby s problematickou pokožkou

Zelené potraviny a superpotraviny sú veľmi často obľúbené u osôb s problematickou pleťou alebo s kožnými problémami. Medzi takéto ochorenia najčastejšie patrí akné, exzém, lupienka, vyrážka, osypanie či iné druhy kožných anomálií. Keďže je koža najväčší orgán v tele, ktorý slúži ako filter proti okolitým vplyvom, veľmi často je prvým indikátorom rôznych druhov ochorení. Zelené potraviny a superpotraviny, ktoré sa najčastejšie konzumujú vnútorne, možno pri kožných problémoch užívať aj ako obklady či masky. Veľmi často sa k vlastnej konzumácii (vnútornej očiste) tiež nanáša na napadnuté miesto alebo sa z nich dá robiť celá pleťová maska. Najčastejšími plodinami na tvorbu takýchto prírodných masiek sú mladý jačmeň alebo acai berry (malé množstvo prášku sa rozpustí vo vode či jogurte).

Športovci

Športovci

Zelené potraviny a superpotraviny veľmi často a radi konzumujú športovci naprieč všetkými disciplínami. Dôvod je jasný. Športovci potrebujú byť v dobrej kondícii viac ako ktokoľvek iný. A práve preto robia pre svoje telo iba to najlepšie. Nielen, že telo zbavujú pomocou zelených potravín a superpotravín škodliviny, ale hlavne pomocou nich telu dodávajú všetky potrebné látky ako sú vitamíny, minerály, stopové prvky, omega 3 mastné kyseliny a tekutiny (napr. chia semienka majú unikátnu schopnosť zavodňovať organizmus). S trochou zveličenia možno povedať, že najobľúbenejšou dobou na konzumáciu zelených a superpotravín je celý deň. Ráno na naštartovanie organizmu, popoludní na udržanie vitality, počas tréningu na dodanie živín a večer na plnohodnotnú regeneráciu tela. Zelené a superpotraviny sú rovnako obľúbené u športovcov i športovkýň a to u rekreačných aj vrcholových. Niektoré produkty dokonca veľmi často konzumujú aj maratónski bežci či majstri sveta vo svojich športových disciplínach.

Vegetariáni

Vegetariáni, vegáni, vitariáni...

Vegetariáni, frutariáni, vitariáni, vegáni, ale aj ľudia, ktorí vyznávajú zdravý životný štýl bez akýchkoľvek „iani“ si denne pochutnávajú na zelených potravinách a superpotravinách. Väčšina produktov má dokonca certifikát kvality „Vegan“ či „RAW“, čo dokazuje vhodnosť konzumácie aj vitariánmi a vegánmi. Neskutočná výhoda superpotravín tkvie aj v rôznorodosti použitia. Nemusíte si iba robiť „nudné“ nápoje typu – „superpotravinu nasypem do vody a vypijem“, ale z nich ide robiť rad skvele chutiacich koktailov, smoothies, kaší, hlavných jedál, šalátov, zmrzlín, koláčov či iných pokrmov.