Ako správne používať esenciálne oleje

Už ste vyskúšali esenciálne oleje alebo sa na ne ešte len chystáte, ale neviete ako na to? Pozrite sa v dnešnom článku na naše rady a tipy, ktoré Vám s ich výberom zaručene pomôžu.
Kategória: Kozmetika Články

Prečo esenciálne?

Slovo esenciálne by sme mohli doslova preložiť ako esencie, čiže podstata rastlín, z ktorých oleje priamo pochádzajú. Každá jednotlivá rastlina obsahuje vo svojich koreňoch, listoch, semenách aj kvetoch kombináciu olejov, ktoré sú známe práve ako oleje esenciálne. Nielen, že tieto čisto prírodné oleje nádherne vonia, ale majú veľa pozitívnych účinkov na naše telo aj myseľ.

Z tohto dôvodu vznikla samotná aromaterapia. Aromaterapia je holistická metóda, ktorá využíva vôňu rastlín na dosiahnutie fyzickej i psychickej pohody daného človeka, ktorý sa rozhodol túto terapiu vyskúšať na vlastnej koži. Základnými prostriedkami aromaterapie sú práve esenciálne (éterické) oleje. Esenciálne oleje sa získavajú destiláciou alebo lisovaním zo žliazok, ktoré sa nachádzajú vo vnútri rastliny alebo na jej povrchu.

Esenciálne oleje neobsahujú žiadne mastné zložky, ako by sme si mohli z názvu myslieť. Sú to naopak látky veľmi prchavé povahy. Sú citlivé na vzduch a svetlo, preto sa musia uchovávať v dobre uzatvárateľných obaloch z tmavého skla. Pred začatím samotnej aromaterapie je dôležité stanoviť diagnózu, aby sa liečili správne príznaky.

Ako oleje správne používať?

Spôsobov použitia olejov existuje hneď niekoľko. Medzi ten najrýchlejší a najľahší patrí jednoznačne inhalácia. Inhalovať môžeme buď tak, že si nakvapkáme pár kvapiek oleja na kúsok látky, priložíme k nosu a vdychujeme. Ďalší spôsob inhalácie môže prebiehať pri miske s horúcou vodou, kam opäť nakvapkáme pár kvapôčok, hlavu aj s miskou si prikryjeme uterákom a vdychujeme cca 5 minút. Medzi najjednoduchší spôsob inhalácie je prostredníctvom difuzéra, do ktorého iba nalejeme ľubovoľné množstvo vody, pridáme olej a je hotovo.

Ďalším spôsobom môžu byť tzv. aromatické masáže. Dotyky aj vône dokážu vniesť úľavu aj uvoľnenie celému telu. Masáže pozitívne stimulujú krvný obeh, majú skvelé účinky na nervový systém a uvoľňujú svalové napätie. Masáž by mala byť príjemná, jemná av žiadnom prípade nesmie spôsobovať bolesť. Esenciálnymi olejmi môžeme masírovať unavené a namáhavé miesta, napr. chodidlá po náročnom a dlhom dni ich zaručene ocenia [1].

Hoci sú esenciálne oleje čisto prírodné produkty, je nutné s nimi zaobchádzať s určitou opatrnosťou. Pamätajte, že menej je viac a malé množstvo oleja vystačí na skutočne dlho. Niektoré oleje môžu podráždiť pokožku, ak ste viac citlivejší. Oleje nikdy nenanášajte na oči, uši a nos. Jak správně používat esenciální oleje

To pravé limetkové

S radosťou Vám predstavujeme našu novinku – esenciálny limetkový olej nesúci názov „ to pravé limetkové “. Limetkový olej je určený predovšetkým do kúpeľa alebo aromalámp. Pýši sa svojim jedinečným zložením, ktoré obsahuje iba jednu ingredienciu a to limetkový olej / silicu. Limetková silica sa používa na prečistenie vzduchu a navodenie príjemnej a upokojujúcej atmosféry, ktorú doma, či na pracovisku ocení každý z nás.

Pri použití limetkovej silice vo vani stačí nakvapkať pár kvapiek do vody spoločne s olejom a Vaša pokožka dostane starostlivosť, ktorú si zaslúži. Silicu nenanášajte nikdy priamo na pokožku, pretože by mohlo hroziť aj popálenie. Silica neobsahuje žiadne pridané chemické a iné nebezpečné látky, ani nebola testovaná na zvieratách. Ide iba o čisto prírodné zloženie.

Zdroje:
  • [1] www.healthline.com/nutrition/what-are-essential-oils#types
Máte niečo na srdci? Pridajte komentár.