Zázračné účinky škorice pravé

Zaraďujete do svojich jedálnych lístkov pravidelne škoricu? Škorica pravá prináša nášmu telu a zdraviu skvelé účinky, a preto by sme na ňu nemali zabúdať. V dnešnom článku sa dozviete viac.

Ako spoznať kvalitnú škoricu?

Ak ste sa už niekedy zaujímali o kvalitu škorice, zrejme ste si všimli, že sa na trhu môžeme stretnúť s viacerými druhmi. Najčastejšie sa môžeme stretnúť s dvoma druhmi škorice. Škorica pravá (Cejlón) a škorica Cassia. Rozdiel medzi nimi je zásadný. Obe pochádzajú z rôznych druhov rastlín a rozdiel spoznáme nielen sfarbením, chuťou, ale predovšetkým účinkom na naše zdravie.

Škorica Cejlón sa vyznačuje jemnejšou chuťou a je viac svetlá. Na trhu však prevláda škorica Cassia, ktorú môžeme nájsť v bežných obchodoch, používa sa aj ako súčasť koreniacich zmesí a pod. Všetky druhy škorice obsahujú látku, ktorá sa nazýva kumarín a môže byť vo väčšom množstve pre telo toxická. Z toho dôvodu je veľmi dôležité zaujímať sa o druh a pôvod škorice a konzumovať iba škoricu pravú.

Silný antioxidant

Škorica sa radí medzi veľmi silné antioxidanty a pôsobí tak proti voľným radikálom v našom organizme. Ale nielen to. Škorica dokáže strážiť hladinu cukru v krvi. Pokiaľ Vás trápi zažívanie, odporúčame si dať po jedle čaj s trochou škorice, ktorá pomôže žalúdku tráviť jedlo oveľa rýchlejšie a vy sa budete cítiť lepšie.

Škorica nám môže tiež pomôcť pri vysokej hladine cholesterolu tým, že dokáže znížiť hladinu LDL (zlého) cholesterolu. Štúdia tvrdí, že zlepšenie môžeme spozorovať už po 14 dňoch užívania. Aby bol účinok škorice čo najväčší, je potrebné pokračovať s užívaním aspoň 40 dní. Pri štúdii bol zaznamenaný zaujímavý fakt, ktorý potvrdil, že účinky škorice trvali aj po vysadení [1].

Hodí sa takmer ku všetkému!

Výhoda škorice je, že ju môžeme pridať do skutočne veľkého množstva jedál, či už sladkých alebo slaných. Môžeme ju použiť na dochutenie smoothies, ovocných kaší, na prípravu dezertov, koláčov, pridať do kávy, kakaa, čajov atď. Zároveň s ňou môžeme okoreniť slané jedlá, ktorým dodá škorica exotickú a jemne sladkastú chuť. Využitie je naozaj veľa, inšpirovať sa môžete našimi receptami, v ktorých sa škorica obsahuje veľmi často.

Zdroje:
  • [1] www.bbcgoodfood.com/howto/guide/health-benefits-cinnamon
Máte niečo na srdci? Pridajte komentár.